Tłumaczenia specjalistyczne

>> Interpreter Studio | Biuro tłumaczeń specjalistycznych dla firm | Tłumaczenia specjalistyczne

Biuro Tłumaczeń Interpreter Studio to najwyższej klasy wszechstronny zespół tłumaczy, dzięki czemu Klienci mogą korzystać z szerokiej oferty specjalistycznych tłumaczeń w jednym miejscu.

Posiadamy kompetencje oraz niezbędną wiedzę, aby podejmować tłumaczenia z różnorodnych dziedzin takich jak:

Tłumaczenia prawnicze wymagające jednoznaczności oraz czytelności podejmowane są przez tłumaczy współpracujących z firmami doradczymi lub kancelariami prawnymi. Dla naszych tłumaczy wymagająca terminologia specjalistyczna nie stanowi problemu. Dokumenty tłumaczone to między innymi pełnomocnictwa, akty notarialne, dokumenty sądowe.


Oferujemy pełen zakres usług z zakresu tłumaczeń medycznych charakteryzujących się koniecznością rzetelnego i sumiennego przekładu zgodnie z przyjętą terminologią. W tym zakresie tłumaczymy m.in. publikacje medyczne, referaty, ekspertyzy, badania kliniczne i analizy badawcze, wyniki badań, skierowania i zalecenia medyczne.


Tłumaczenia techniczne dotyczą przekładu tekstu o tematyce budowlanej, technologicznej, motoryzacyjnej czy rolniczej. Do najpopularniejszych materiałów poddawanych tłumaczeniom technicznym należą instrukcje obsługi maszyn, broszury informacyjne, karty produktów, katalogi czy specyfikacje techniczne. W tym zakresie mogą Państwo liczyć na fachowość i zastosowanie nomenklatury specjalistycznej oraz akredytowanych norm właściwych dla branży technologicznej.


Tłumaczenia finansowe. Z tej dziedziny wykonujemy tłumaczenia z zakresu bankowości, księgowości, ekonomii. Należą do nich takie dokumenty jak: umowy handlowe, sprawozdania finansowe małych i dużych firm, dokumenty przetargowe, faktury/rachunki, certyfikaty, sprawozdania z audytów, dokumenty ubezpieczeniowe i wiele innych. Nasi tłumacze oddelegowani do tego rodzaju tłumaczeń to elita posiadająca doświadczenie nie tylko w jednej z wymienionych dziedzin, lecz posiadająca wachlarz odpowiednich umiejętności i kompetencji co do zachowania spójności przekładanego tekstu.


Interpreter Studio to również miejsce, w którym dokonują przekładu tłumacze – specjaliści z branży marketingowej, informatycznej, naukowej, a nawet literackiej.

Tłumaczenia specjalistyczne wykonywane są przez tłumaczy wykonujących zawód z danej branży tj. prawników, lekarzy, ekonomistów, informatyków, marketingowców. Tylko takie połączenie daje gwarancję profesjonalnego przekładu.